Detail státu

Egypt Egypt - transparent

Nabízíme 296 ubytovacích kapacit za cenu 5 990 Kč - 103 690 Kč.

Destinace:

Praktické informace EGYPT

Doba letu do Egypta: cca 4 hodiny

Vízum do Egypta: Pro návštěvu země je povinné vízum. Platí jej každá cestující osoba s vlastním pasem. Vízum je zajišťováno za poplatek a je možné ho sjednat při podpisu cestovní smlouvy předem nebo na místě v Egyptě za 15 USD. Bližší informace Vám rádi sdělíme .

Měna  v Egyptěegyptskou měnou je egyptská libra (LE). S sebou si můžete vzít jak USD, tak i Euro.  Směnárny  mají nejvýhodnější podmínky pro výměnu peněz . Doporučujeme vyměnit si část peněz hned po příletu na letišti. V některých hotelech, obchodech a restauracích lze platit také platebními kartami. 

Bakšišné v Egyptě : V této zemi je naprosto obvyklé a je považováno za samozřejmost. Jeho neposkytnutí se může často odrazit na kvalitě poskytované služby. Rozhodnutí o jeho platbě i výši je však plně ve vašich rukou.

Zdravotní péče v EgyptěŽádné očkování pro cestu do Egypta není povinné. Je potřeba dodržovat základní hygienické zásady, nepít vodu z kohoutku a důkladně si omývat ovoce. Proti střevním problémům doporučujeme zakoupit v místní lékárně lék Antinal (cca 5 LE), který se ukázal jako nejúčinnější.

Časový posun v EgyptěV porovnání se středoevropským časem je v Egyptě o 1 hodinu více (+ 1 hodina).

Elektrické napětí v Egyptě : V hotelech najdete klasické zásuvky na 220 V.

Bezpečnost v Egyptě :  Policejní složky jsou všudypřítomné. Na výlety vždy jezdí policejní doprovod, který řídí kolony s autobusy mířící k nejvíce navštěvovaným památkám.

Doprava v Egyptě :Ve městech je jedním z nejrozšířenějších a nejlevnějších způsobů přepravy taxislužba. Pro přepravu mezi městy můžete využít hromadný taxík pro 6 – 8 osob. Nejlépe uděláte, když se informujete v hotelové recepci, kolik smí řidič maximálně požadovat za určitou trasu a domluvíte se s ním o ceně předem. Na cestu taxíkem si připravte drobné, řidiči velmi často nevracejí peníze nazpět.

Nákupy v EgyptěMezi tradiční suvenýry patří například květinové vázy, dekorativní kazety, sošky z alabastru, tkané tapisérie, výrobky z mědi a mosazi, kožené zboží, zlaté či stříbrné šperky, dále parfémy, vzácná koření, dlouhý volný svrchní egyptský oděv (galábija) či papyrus potištěný egyptskými výjevy.

Obchody a banky v Egyptě : V pátek bývají mnohé obchody, úřady a banky zavřené, neboť pátek je místními chápan jako sváteční den. Bazary jsou v tento den otevřené také výjimečně, v ostatní dny jsou obchody zpravidla otevřené od 8:30 do 13:30 a 16:00 do 20:00 hod., banky od 8:30 do 13:00 hod. V období postního měsíce Ramadánu může být provoz omezen.

Pláže v Egyptě : Hotelové pláže jsou většinou soukromé. Pláže mezi hotely jsou uzavřené, takže nelze volně procházet pobřežím. Téměř všude je hrubý písek a kameny. Doporučujeme proto vzít si s sebou boty do vody. Slunečníky, lehátka, případně osušky jsou hotelovým hostům poskytovány zdarma. Počet lehátek či slunečníků nemusí vždy odpovídat kapacitě hotelu.

Vybavení pokojů v Egyptě: U většiny hotelů je součástí vybavení pokoje lednička (chladnička nebo minibar). Pokud je lednička naplněna, obsah je zpoplatněn a často nebývá již doplňován.

Egypt – dovolená, která vás nadchne

Egypt Hurghada

EGYPT HURGHADA ZÁJEZDY

EGYPT HURGHADA LAST MINUTE ZÁJEZDY

Jestliže jste si jako cíl vaší dovolené vybrali Egypt – destinace Hurghada, máte se na co těšit. Moderní, lákavá destinace, která se nachází u Rudého moře se proslavila nádhernými, písčitými plážemi, milovníci vodních sportů se sem rádi vrací. Po celý rok zde svítí slunce, voda v moři je křišťálově průzračná, podmořský život se tu hemží všemi barvami. Toto středisko plné zábavy i odpočinku se stalo velmi oblíbeným místem se skvělou pověstí, na této dovolené se nikdy nudit nebudete. Přibližně dvacetikilometrový komplex hotelů se neustále rozrůstá, každý si tu přijde na své a právě v Hurghadě stráví příjemnou aktivní či relaxační dovolenou. V centru Hurghady najdete koptský kostel, který je nedaleko místní mešity, obchůdky, restaurace či butiky s kvalitní módou lákají snad každého turistu. Samozřejmostí si výlety po památkách, díky nimž na vás dýchne dávná historie. Dovolená v Egyptě, ať už last minute nebo first minute je přesně to pravé, co si po celoročním stresu v práci nebo doma, zasloužíte. Mezi další atraktivní a neméně okouzlující místa této destinace bezpochyby patří El Gouna, Makadi, Safaga, Soma Bay, Káhira či Luxor.

Egypt Marsa Alam

EGYPT MARSA ALAM ZÁJEZDY

EGYPT MARSA ALAM LAST MINUTE ZÁJEZDY

Marsa Alam byla v dřívějších dobách malá, rybářská osada a přístav, díky tomu, že Marsa Alam leží v nedaleko obratníku Raka, dá se říci, že právě tato oblast je považována za tropickou. Nedaleko odsud, cca 65 km se nachází malé, ale příjemné, mezinárodní letiště. V Marsa Alam najdete několik míst, na kterých jakoby se zastavil čas. Neposkvrněná příroda, krásná zákoutí, písčité pláže bez davu turistů, to je pohlazení pro každou duši. V azurovém moři se blízko pláží nachází pestrobarevný, podmořský život – korály či ryby vás svými barvami naprosto oslní. Směrem na sever od Marsa Alam až k letišti jsou vybudovány hotely, které nabízí veškerý komfort i pro náročné klienty či pohodové ubytování se vším všudy pro tu správnou, rodinnou dovolenou. Jestliže zatoužíte po výletech či chcete vyrazit za poznáním, není problém. Safari, jízda na velbloudech, návštěva Beduínů, výlety za památkami faraónů a podobně, to je jen malý výčet toho, co se dá v Egyptě zažít. Ten, kdo pozná Marsa Alam, určitě prožije nezapomenutelnou dovolenou. V naší nabídce najdete tuto destinaci kupříkladu i jako last minute, lákavá cena, bezvadná dovolená, to je zkrátka Marsa Alam. Ovšem neméně zajímavé v této oblasti je i letovisko El Quseir, tak pečlivě vybírejte, ať vaše dovolená stojí za to.

Egypt Taba (Akkabský záliv)

EGYPT TABA ZÁJEZDY

EGYPT TABA ZÁJEZDY LAST MINUTE

Velmi zajímavou oblastí, která se nachází na severu Sinajského poloostrova je Taba. Taba se začíná rozprostírat u severozápadního cípu Akkabského zálivu, tudíž všem, kdo milují potápění, vodní sporty, odpočinek, relax nebo vodní radovánky, vřele tuto destinaci doporučujeme. Taba je vhodným místem pro pohodovou, rodinnou dovolenou. Taba leží cca 220 km od Sharm El Sheik, od střediska Dahab je Taba vzdálena přibližně 130 km. Co se týká ubytování, najdete tady několik volně, samostatně stojících hotelových komplexů, v jejích blízkosti jsou opravdu příjemné, čisté písečné pláže. Jelikož je zde poměrně bohatý, podmořský život i velmi blízko u pláží, je i na koupání doporučena obuv do vody. Další místa, která můžete v rámci vaší dovolené navštívit jsou Nuweiba nebo Taba Heights, i tady se budete mít naprosto báječně. Zájezd do Taby, ať už si ho u nás koupíte s předstihem či na poslední chvíli, pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Egypt Sharm El Sheikh (Sinaj)

EGYPT SHARM EL SHEIKH ZÁJEZDY

EGYPT SHARM EL SHEIKH ZÁJEZDY LAST MINUTE

Mezi nejatraktivnější, rekreační centra v Egyptě patří Sharm El Sheikh, které najdete na nejjižnější části Sinajského poloostrova. Sinajský poloostrov je jedinou částí, která se nachází v Asii. Velmi moderní, přímořské letovisko bylo v dříve jen rybářskou osadou, v současnosti je tu mnoho hotelových komplexů na velmi komfortní úrovni. Okolí hotelů, pláží je lemováno příjemnými, vysokými horami, nádherná údolí zde vytváří okouzlující prostředí, kde slunce svítí po celý rok a koupání si nikdy nemusíte odpírat. Samozřejmostí této destinace je průzračná voda, vodní svět má tolik překrásných barev, že milovníci či začátečníci v potápění či šnorchlování, budou nadšeni. Jestliže chcete nakupovat nebo si posedět v příjemné kavárně či restauraci, v Sharm El Sheik není nic problém. I noční život je zde velmi čilý, takže milovníci zábavy, tance a hudby si tu jistě přijdou na své. Last minute Sharm El Sheik se vyplatí, tolik krásy, komfortu, slunce, pohody a zážitků jen tak někde nenajdete. Turisty oblíbené letovisko Sharm El Sheikh láká po celý rok návštěvníky z celého světa. Další hotely se nacházejí v Nabq Bay, Ras Om El Sied, Hadaba, Shark Bay, Ras Nosrani Bay a Sharm El Maya. Tyto hotelové komplexy vám nabídnou cokoliv, co si budete přát. Dahab, Naama Bay, Nabq Bay, Ras Om El Sid, Shark´s Bay rozhodně patří k letoviskům, které můžete v rámci své dovolené v Egyptě, využít ku své osobní spokojenosti.

Informace k cestování – destinace Egypt:

- do Egypta musí bý platnost cestovního pasu 6 měsíce ode dne návratu z této destinace.  Rychlopasy nebudou akceptovány.

Výsledky hledání
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.9.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 5 990 Kč LM Detail
 26.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 290 Kč LM Detail
 24.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 390 Kč LM Detail
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.10.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 5 990 Kč LM Detail
 17.10.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 5 990 Kč LM Detail
 17.10.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 5 990 Kč LM Detail
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • Vhodné pro děti
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.9.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 5 990 Kč LM Detail
 28.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
 3.10.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 8 990 Kč LM Detail
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
LM
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.9.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 5 990 Kč LM Detail
 3.10.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 990 Kč LM Detail
 3.10.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 8 990 Kč LM Detail
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
LM
FM
100 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 7 990 Kč Detail
 4.10.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 790 Kč-36 % LM Detail
 6.10.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 790 Kč-36 % LM Detail
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.9.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 290 Kč-42 % LM Detail
 3.10.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 9 190 Kč-36 % LM Detail
 4.10.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 9 190 Kč-36 % LM Detail
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.9.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 290 Kč-42 % LM Detail
 30.9.2018 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 790 Kč-36 % LM Detail
 30.9.2018 6 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 190 Kč-36 % LM Detail
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.9.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 8 390 Kč-42 % LM Detail
 3.10.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 9 290 Kč-36 % LM Detail
 4.10.2018 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 9 290 Kč-36 % LM Detail
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 8 390 Kč LM Detail
 11.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 8 390 Kč LM Detail
 12.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 390 Kč LM Detail
Hodnocení:
4,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
LM
FM
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyKatovice 8 944 Kč LM Detail
 5.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 8 944 Kč LM Detail
 5.1.2019 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 8 944 Kč LM Detail

další nabídky >